"A világszerte népszerű Ken Follett legsikeresebb regénye. A cselekmény a középkorban, a XII. századi Angliában játszódik. A könyv oldalain középkori világ kel életre, mely színes, mint egy festmény, és mozgalmas, mint egy jó film. Olvasása közben belemerülünk a háború borzalmaiba, átélhetjük a zsarnokok önkényeskedéseit, a hideg kőpadlókon zajló forró ölelkezéseket, kínzást, gyilkosságot és a szerzetesi élet keserveit. A cselekmény egy katedrális építése körül bonyolódik, melyért Benedek-rendi szerezetesek küzdenek szinte az egész világgal és még saját, féltékeny egyházukkal is. Mindez egy polgárháború közepén; körülöttük vér, ármány és szerelem."

Szerelem





Barátság





Erőszak





Izgalom





Mindennapi történet





Varázslatos történet





Elgondolkodtató történet





Nevettem rajta





Sírtam rajta





Tetszett





Azért volt jó olvasni, mert...
Izgalmas, szórakoztató olvasmány, amely végig járja a középkori Európa meghatározó színhelyeit, bemutatva az adott terület sajátos építészetét és lakóinak jellemző életmódját. Számomra leginkább ez a számtalan apró életkép tette érdekessé az olvasást. A történet mozgalmas, váratlanul gyorsan tűnnek a sorok, peregnek az évek. A perspektívaváltások okosan vannak időzítve, egyfajta irányítottságot ad a majd’ 1000 oldalon átívelő történetnek.
Lennék / nem lennék a regényben főhős, mert...
Az cselekmény több szálon fut, az eseményeket a 6-7 központi szereplő szemszögének váltakozásából ismerjük meg, így nem egyértelmű a főszereplő kiléte. Annyi mindenesetre elmondható, hogy nem vágyódom a középkor nyers és könyörtelen szokásrendszerébe. A könyv szemléletesen ábrázolja az alsóbb társadalmi csoportok megrekedtségét, kiszolgáltatottságát, illetve megmutatja azt is, hogy a kiváltságokkal születettek sem érezhetik magukat feltétlen biztonságban. Akárhogyan is, megnyugtató a távolság, amely korunkat elválasztja a regény idejétől.
Annak ajánlom, aki...
kedveli a történelmi regény műfaját, illetve bárkinek, aki éppen könnyebb olvasmányt keres és szívesen olvasna egy ötletes, magával ragadó mesét. Bár a regény terjedelme elrettentőnek tűnhet egyes olvasók számára, megfogalmazását tekintve tiszta és közérthető, nem tartalmaz hosszadalmas leírásokat, ezért széles olvasói kör számára élvezhető lehet. A könyv nem tételez fel előzetes tudást a feldolgozott korról, az író tudatos ebben a tekintetben. Nem véletlenül örvendett akkora népszerűségnek a kiadását követően.
Ne olvassa el, aki...
nem viseli jól az erőszakot, ideértve elsősorban a nemi erőszakot. Helyenként kissé durvának érződhet a leírások közvetlensége, illetve némely jelenetek talán feleslegesnek hatnak a történethez adott értéküket tekintve. Emellett szexualitás is erősen jelen van a könyv egészében. Az említett tematikák miatt semmiképpen nem ajánlanám a regényt 16-17 év alatt, illetve olyasvalakinek, akit feszélyez az ilyesmi.
