Katee Robert: Alvilági szerelem (Sötét Olümposz 1.)
,,Úgy volt, hogy ő csak a mítoszokban létezik. De attól a pillanattól fogva, hogy átkeltem a sztüx folyón, teljesen megigézett... az ultramodern Olümposz elitjének üdvöskéje, Perszephoné Dimitriou azt tervezi, hogy megszökik, és új életet kezd valahol máshol, távol az Olümposzt uraló istenek, a tizenhármak tisztességtelen politikájának világától. azért döntött így, mert anyja a tudtán kívül Zeusznak ígérte a kezét, aki a csillogó-villogó látszat mögött meghúzódó sötét világ veszélyes, teljhatalmú ura. Mivel nem marad más választása, Perszephoné a tiltott alsó városba menekül, ahol eladja a lelkét Hádésznak, akit korábban csak egy mitikus hősnek gondolt... a férfi pedig bevezeti egy olyan világba, amelynek létezéséről fogalma sem volt. Hádész mindig is az árnyékos oldalon élte az életét, és továbbra sem áll szándékában kilépni a fényre. Ám amikor rátalál Perszephonéra, ráeszmél, hogy ezzel lehetősége nyílik az évek óta tervezett bosszú végrehajtására. ennél több ürügyre nincs is szüksége ahhoz, hogy segítsen a lánynak -- aminek persze megkéri az árát. igen ám, de minden egyes szenvedélyes éjszakával, amelyet együtt töltenek, egyre jobban a szívébe zárja Perszephonét, és úgy dönt, készen áll akár az egész Olümposszal szembeszállni csak azért, hogy ne kelljen elválnia tőle... Hádész és Perszephoné modern átdolgozása, amely édes, mint a bűn..."
Katee Robert: Alvilági szerelem (Sötét Olümposz 1.)
Szerelem
1
2
3
4
5
Barátság
1
2
3
4
5
Erőszak
1
2
3
4
5
Izgalom
1
2
3
4
5
Mindennapi történet
1
2
3
4
5
Varázslatos történet
1
2
3
4
5
Elgondolkodtató történet
1
2
3
4
5
Nevettem rajta
1
2
3
4
5
Sírtam rajta
1
2
3
4
5
Tetszett
1
2
3
4
5
Azért volt jó olvasni, mert...
Két szálon fut a történet, Hádészén és Perszephonéén, így mindkét szemszögből részesévé váltam a fokozódó vágy és bonyodalom magával ragadó fordulatainak. A sorok mögé nézve néhol ijesztően valós párhuzamot lehet vonni az istenek személyisége és az igazi világbeli emberek személyisége között. Ez a könyv valahol egy híd a fantasy és a valóság között, éppúgy, mint a Ciprus híd:D.
Lennék / nem lennék a regényben főhős, mert...
A regénynek két főhőse van. Mindkettőjüknek óriási nehézségeket kellet végig menniük, hogy ott legyenek ahol és olyanok legyenek amilyenek. Perszephoné jelleme nagyon magával ragadó és erős, néhol már-már irigylésre méltó.
Annak ajánlom, aki...
érdeklődik a görög mitológia iránt -bár az sem baj, ha nem kifejezetten- vagy egyáltalán a fantasy és való világ között keres egy remek szerelmes, csípős és rendkívül izgalmas történetet. Nem rémül vissza a néhol erősen 18 karikás jelenetektől.
Ne olvassa el, aki...
egy valóságos szerelmi történetet szeretne olvasni vagy tisztán fantasy félét, hisz ez valahol a kettő között van. Bevallom az elején furcsa volt nekem is, de hamar hozzá lehet szokni.

HOZZÁSZÓLÁS BEKÜLDÉSE

Dátum Hozzászóló Előzmény Válasz