"1900 verőfényes őszén Budapest székesfővárosa a mesés Perzsia uralkodóját látja vendégül. Muzaffer ed-din Qajar egész udvartartásával utazgat Európában, két marokkal szórva a pénzt és a kitüntetéseket. A magyar fővárosban négy kellemes napot szándékozik tölteni, amiről a sajtó részletesen be is számol, ám még a szemfüles firkászok sem találnak magyarázatot néhány érthetetlen történésre.
Vajon a perzsa uralkodó Budapestre érkezvén miért azt tartja a legsürgetőbbnek, hogy fehérneműt vásároljon? Mi oka lemondani első napján szinte minden programját, és elzárkózni attól, hogy az ország legfőbb méltóságaival találkozzék? Rudnay Béla rendőrfőkapitány vajon miért zárja le légmentesen a Hungária nagyszállót, ahol a sah és kísérete lakik, és mi lehet a magyarázata annak, hogy a személyzet kísértetjárásról pusmog?
Mikor Vámbéry Ármin, a híres Kelet-kutató és Ambrózy Richárd báró is a szállodába siet, már mindenki sejtheti, hogy a háttérben sötét erők munkálkodnak – pedig Hangay Mili kisasszony még csak eztán érkezik!
Egy újabb, megtörtént eseményeken alapuló Ambrózy-ügy, ami A Rudnay-gyilkosságok-ban épp csak említésre került, ám most végre elmeséltetik!"

Szerelem





Barátság





Erőszak





Izgalom





Mindennapi történet





Varázslatos történet





Elgondolkodtató történet





Nevettem rajta





Sírtam rajta





Tetszett





Azért volt jó olvasni, mert...
Egy melléktörténet a Rudnay-gyilkosságok kötetből. Bár egy vékonyka kötetről van szó, a benne lévő történet teljességgel lebilincselő. A szokásos nyomozás egy kis exotikummal, misztikummal megfűszerezve. A kisértet történet homályát a báró úr racionális gondolkodása hessegeti szét, hogy feltáruljanak a valós események. Újabb valós történelmi személyek színesítik a történetet.
Lennék / nem lennék a regényben főhős, mert...
A főhős most Ambrózy báró, lennék a helyében meg nem is. A racionális gondolkodása nagyon imponáló, de érzelmeit túlságosan elnyomja a cél érdekében. Ez bizonyos helyzetekben jó, de kapcsolataira nézve hátrányos.
Annak ajánlom, aki...
Szereti a kalandos, valós törénelmi hátterű krimiket, egy kevés misztikummal.
Ne olvassa el, aki...
Nem szereti a nyomozós regényeket és a részletesen bemutatott (lábjegyzetekben) valós, akkoriban élt személyek és helyek leírásit olvasni.